דבורה עומר

דף הבית >  דבורה עומר
ממלכתייסודי
 
 

שם הייחודיות:


"למידה פורצת מסגרות"
שנת הקמה של בית ספר: 2013
מספר תלמידים תשע"ט:  602
 

הבטחה חינוכית:


"חווית למידה פורצת מסגרות"

בית חינוך דבורה עומר שם במרכז את חזקות התלמיד והצוות ומאפשר לתלמידיו למידה בעלת ערך הכוללת: מעורבות, למידה פעילה מתוך סקרנות, הנעה, ייזום, הרחבה, העמקה, ריבוי חוויות של הנאה, התרגשות וסקרנות. תהליך הלמידה מערב מגוון רחב של התנסויות וכלים בכיתות לימוד ייעודיות ומיוחדות. בבית החינוך מתקיימת תרבות התומכת בקידום ובהצלחת כלל התלמידים והצוות החינוכי. בבסיס התפיסה החינוכית עומדת ההבנה כי הילדים זקוקים להתנסויות מגוונות, למשאבים רבים ולגישות חינוכיות שונות כדי לממש את יכולותיהם בהווה וכהכנה לעתיד. התלמידים חווים עשייה חינוכית שחורגת מתחומי הידע והדעת המוצעים בתוכנית לימודים רגילה. אנו מאמינים כי הזדמנויות אלו יאפשרו לילדים לפתח את מיומנויות המאה ה-21  ולהיות לומדים עצמאים ואחראים המסוגלים לעבוד ולהתקדם בחברה משתנה, על מנת להובילם להישגים אישיים , ערכיים ולימודיים גבוהים.  

 

"לא נצליח לנווט את דרכנו בסביבה המורכבת של העתיד אם נוסיף להסתכל ללאהרף במראה האחורית"(קן רובינסון)

.

 

מימד פדגוגי

מימד פדגוגי

מובילות פדגוגית

יצירת תהליכי למידה והוראה המותאמים לכל ילד

תלמידי כל השכבות נהנים מתחומי לימוד והעשרה מגוונים הנותנים מענה לייחודיות של הילדים ומזמנים תהליכים המקדמים את  ההתפתחות הרגשית, הקוגניטיבית , החברתית והערכית שלהם.
בבית הספר פועלים קורסים  בארבעה אשכולות:
אשכול מדעי הרוח ובו הקורסים: תיאטרון, אמנות פלסטית, מוסיקה, מחול, תיפוף.
אשכול מדעי ההנדסה ובו הקורסים רובוטיקה ואווירונאוטיקה.
בפיתוח העתידי יתווספו הקורסים:
הנדסת החשמל, הנדסת מכונות, אלקטרוניקה, ביו רפואה.
אשכול מדעי הסביבה ובו קורסים חקלאות, מדעי החי והסביבה. 
אשכול מדעי החברה ובו הקורסים דיבייט, פסיכולוגיה חיובית, תקשורת וכתיבה פרופסיונאלית.
בפיתוח העתידי יתווספו הקורסים: משפטים, יזמות.
שותפים לעניין – הטכניון כגוף אקדמי מלווה באשכול מדעי ההנדסה.
 החווה החקלאית כגוף מלווה באשכול מדעי הסביבה, מכללת נתניה כגוף אקדמי מלווה באשכול מדעי החברה.
הורים ואנשי צוות חינוכי כמומחי תוכן.

 
 

מימד קהילתי

מימד קהילתי

דבורה עומר, עם הלב והפנים לקהילה

בית הספר, היושב בליבה של שכונה מתפתחת, תופס עצמו כחלק בלתי נפרד, משפיע ומושפע מהקהילהמעגלי הקהילה השונים הינם חלק אינטגראלי ממערך העשייה החינוכית השוטפת, הבאים לידי ביטוי בשותפויות שונות של מיזמים המובלים בהנהגתם של ההורים, ההנהלה והצוות החינוכי.

מימד ארגוני

מימד ארגוני

 

קהילה לומדת ומלמדת

בית החינוך פועל לקידום פרויקטים המשלבים מספר תחומי לימוד, ופעילויות רב גילאיות. מאפשר ומעודד חשיבה יצירתית ושילוב מתודות הוראה מגוונות עם מסגרות למידה גמישות. העשייה החינוכית מתקיימת על פי תכנית לימודים אינטרדיסציפלינרית רחבה וגמישה הכוללת מעגלי חובה ומעגלים של בחירה, שיעורי העשרה והעמקה המחברים ומשלבים  בין תחומי דעת וידע שונים. לדוגמא: חיבור בין מדעים וחקלאות, חיבור בין שיעורי שפה, אנגלית, מחול ואומנות הדגש שניתן בחיבור זה הנו הובלת התלמידים בחיפוש אחר תשובות, מסקנות או פתרונות באמצעות אסטרטגיות פתרון בעיות. העשייה החינוכית מתקיימת במרחבי למידה מגוונים פנים וחוץ כיתתיים כגון: חצר לימודית, גינה חקלאית, מתחם העצמה, סטודיו לאומנות ופיסול חדר רובוטיקה, מעבדת מחשבים, ג'מבורי. מרחבי הלמידה שלנו פתוחים לפעילות רב גילאית כמו חד גילאית, ופותחים עולם חדש לקהילה לומדת ומלמדת.

מימד הון אנושי

מימד הון אנושי

 

 

צוות הוראה איכותי ומסור שמאמין ביכולת של התלמיד להגיע רחוק

הצוות החינוכי שלנו מאמין בקידום למידה רלוונטית לכל תלמיד ותלמיד, המדגישה פיתוח הבנה מעמיקה של תכנים והקניית יכולות חשיבה גבוהות, לצד פיתוח מיומנויות חברתיות וכישורי חיים. אנו שמים דגש על  התפתחות מקצועית ואישיותית  של העוסקים בעבודת ההוראה  ומאמינים כי מורה מקצועי הוא מורה בעל יכולת השפעה עמוקה.

איים של חדשנות:

 

הופכים מצוינות למסורת

תהליך הלמידה מערב מגוון רחב של התנסויות וכלים בכיתות לימוד ייעודיות ומיוחדות. התלמידים חווים עשייה חינוכית שחורגת מתחומי הידע והדעת המוצעים בתוכנית לימודים רגילה. לתלמידים ניתנת הזדמנות לבחור בין הקורסים השונים בהתאם לנקודות החוזק ותחומי העניין שלהם. התלמידים לומדים להרחיב את מושגיהם על עצמם ועל העולם, רוכשים  ידע חדש ומשתמשים בו בדרך אותנטית. התלמידים חוקרים ובוחנים את הדברים בזיקה למפגש בין הדיסציפלינות השונות תוך שימת דגש בחיפוש אחר תשובות, מסקנות או פתרונות באמצעות אסטרטגיות של פתרון בעיות ולפיכך, על מורים ליצור מצבי למידה שבהם תלמידים מפתחים כישורי פתרון בעיות ומשתמשים בהם במהלך הלימודים ולאחר מכן.

פרטי התקשרות:

מנהל/ת:יעל אבן חן
טלפון:072-2514853
טלפונים נוספים:072-2514852
פקס:072-2514854
אתר אינטרנט:לחץ כאן
כתובת:תאשור 2 נתניה
פנה ישירות לביה"ס
מצגת 4.jpg מצגת 6.jpg מצגת 10.png RAN_4655.JPG RAN_4686.JPG RAN_5694.JPG