עוזיאל

דף הבית >  עוזיאל
חמ"דיסודי
 
 

שם הייחודיות:


"חינוך אישי לערכים ולמיצוינות"
שנת הקמה של בית ספר: 1982
מספר תלמידים תשע"ח:  309
 

הבטחה חינוכית:


בית חינוך ע"ש הרב עוזיאל- מקום בו רגשות וחוזקות של תלמידים ומורים נפגשים עם הנעה והנאה בלימודים. התפיסה החינוכית מתבססת על הפסיכולוגיה החיובית ומדגישה כי לכל תלמיד יש חוזקות, חלומות, תחומי ייחודיות ומצוינות.
אדם המחובר למשאביו ויכולותיו חווה הצלחות, הערכה עצמית ותפיסת מסוגלות גבוהה. אנו שואפים להפוך את הכיתה למחרב בו מפתחים חשיבה יצירתית, דיאלוג, בחירה ואחריות הלימודים על הלמידה. בדרך בו הלמידה וההוראה משמעותיים ורלוונטיים הן ללומד והן למלמד.
תפקידנו בצוות החינוכי "להוציא מן ההעלם את מה שקיים בנשמת הילד מטבע בריאתו" (הרב קוק)
 

מימד פדגוגי

מימד פדגוגי

על פי תפיסתנו, כל תלמיד ואיש צוות הוא אדם רב מימדי עם תכונות אישיות, תחומי עניין וחוזקות ייחודיים אשר צריכים לבוא לידי ביטוי בתהליכי הלמידה השונים בבית החינוך.
הלמידה הינה תהליך רגשי וקוגניטיבי משמעותי ובית הספר מהווה מרחב בו התלמידים והמורים יכולים לחוות תהליכים אישיים המסייעים להם לזהות ולממש את חוזקותיהם ואיכויותיהם. הטיפוח האישי יכול להתקיים בלמידה אקטיבית שיתופית.

תהליכי הלמידה וההערכה החלופית בבית הספר מאפשרים לתלמידים מגוון רחב של אפשרות ביטויו בחירה למימוש ידע ותכנים שנלמדו ובכך מאפשרים דיאלוג משמעותי בין התלמידים לצוות ובין התלמידים לבין עצמם. תהליכי  חקר ומשוב מקדמים דיאלוג ומצמיחים הן את התלמיד והן את כלל תלמידי הכיתה.

מימד ארגוני

מימד ארגוני

בכל כיתה מתקיימים מעגלי שיח פעמיים בשבוע- המעודדים יחס אישי, הקשבה, דיאלוג, משוב, למידת עמיתים ומודעות קבוצתית. מעגלי השיח מתקיימים במרחבים השונים בבית החינוך ובחצר בנוסף, נערכת שיחת סיכום של חוויות טובות בסוף יום לימודים. בכל כיתה מחצלת ואתה עוברים לחצר ולמרחבים

מימד הון אנושי

מימד הון אנושי

בכל שבוע מתקיים מעגל שיח בצוות החינוכי בסוגיות ונושאים רלוונטיים כגון: שיח סביב הפיכת התעודה לתהודה ברוח החוזקות, שתשקף תהליך למידה ותדגיש את התלמיד בראייה מתכללת
הצוות החינוכי מגויס להשתלמות בית ספרית בתפקודי לומד ולמידה משמעותית, מבקר במוסדות חינוך בעלי ייחודיות זהה במטרה לפתח פדגוגיה מתקדמת בהתאם לחינוך האישי. זאת בנוסף להשתלמות שמשתתף בה כל מורה בפן המקצועי אישי שלו.

מימד קהילתי

מימד קהילתי

בית חינוך עוזיאל פועל כקהילה משפחתית תומכת. ביה"ס מקים 4 מפגשי מורים-הורים למטרות למידה לאורך השנה.
ישיבות המורים וימי ההורים מתקיימים במעגלי שיח לחשיבה משותפת. בימי שישי רב ביה"ס מקיים שיעור פרשת שבוע להורים. ביה"ס פועל גם בקהילה החיצונית: תזמורת ביה"ס הופיעה בשידור חי בטלוויזיה, תלמידי חברות הזמר ו"פרחי עוזיאל" מופיעים בקביעות בעיר תוצרי למידה מוצגים בתערוכות בכיכר העיר, קבוצות מצטיינים מייצגות אותנו בתחרויות מחוזיות ברובוטיקה, במשחקי אשכולות חשיבה וספורט.
ההנהגה הצעירה משתתפת ופעילה בפרלמנט הילדים בעירייה. במשפחת עוזיאל זוכים לארגן מבצעי חסד רבים של איסוף מזון, ביקור ילדים חולים וחלוקת ברכות לתושבי השכונה.
 

איים של חדשנות:

אנו מאמינים כי אדם אשר בפניו עומדת בחירה לוקח אחריות על בחירותיו ומעשיו. אנו מצויים כרגע בתהליך בניית קורסי העשרה בהם מורים מתבקשים להתחבר לתחום המועניין אותם ולפתח קורס חווייתי יצירתי לתלמידים. כל מורה בוחר את הנושא שהוא רוצה ללמד, לדוגמא: דרמה, בישול ואפייה, מדרשי חז"ל וכו'.
 הרעיון הוא לאפשר לתלמיד לפגוש את המורה במקום אחר, מקום של חוויה, יצירה והתלהבות מהבנייה השיתופית של זמן קסום בו נפגשים תלמידים ומורים וחווים חוויה לימודים מהנה. בע"ה המהנה החדש יוטמע החל מחנוכה ולאורך מספר שבועות.

פרטי התקשרות:

מנהל/ת:צמרת בן חיים
טלפון:09-8354415
טלפונים נוספים:09-8653522
פקס:09-8352908
אתר אינטרנט:לחץ כאן
כתובת:">איזיק רמב"ה 8 נתניה
פנה ישירות לביה"ס
1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG 8.JPG 9.JPG 10.JPG 11.JPG 13.JPG 14.JPG 15.JPG 17.JPG 18.JPG 21.JPG 22.JPG