אילן רמון

דף הבית >  אילן רמון
ממלכתייסודי
 
 

שם הייחודיות:


"למידה שיתופית בדגש על חלל ואסטרונומיה"
שנת הקמה של בית ספר: 2006
מספר תלמידים תשע"ח:  546
 

החל"ל (ח=חקר והתנסות, ל=לשאוף גבוה, ל=לדבר ערכים) כדרך חיים.

הבטחה חינוכית:


בית ספר "אילן רמון", נושא את שמו של האסטרונאוט הישראלי הראשון ומיישם בהצלחה את משנתו בנושא חינוך למצויינות ולערכים בסביבה מרחיבה דעת, המותאמת לאתגרי המחר. שאיפותיו של רמון באות לביטוי בעשייה הבית ספרית על כל גווניה ובית הספר מנחה את הלומדים בו להכיר בערך עצמם, לשאוף למצויינות ולשמור על היצירתיות הטבועה בהם.

מימד פדגוגי

מימד פדגוגי

בבי"ס אילן רמון "לומדים אחרת" - הלמידה היא מסע חינוכי, הפורץ מסגרות של זמן ומקום. בביה"ס מתפתחת תכנית לימודים לינארית ואינטרדיסיפלינארית בנושא חלל ואסטרונומיה. ביה"ס מוצא בכל תלמיד את העוצמות הייחודיות לו ומתמקד בלמידה והוראה עפ"י צרכי התלמיד כדוגמת: שימוש במודלים ייחודיים להוראה כ"מעגל הלמידה" , למידת עמיתים, תלמידים מלמדים תלמידים ועוד. 

מימד קהילתי

מימד קהילתי

בבי"ס אילן רמון התלמידים מעורבים ומשמשים כסוכני שינוי לקהילת ביה"ס תוך למידה בחברותא ובהעצמת תלמידים דרך קבוצות מובילות בתחומים שונים. ביה"ס יוזם ולוקח חלק בתכניות התורמות לקהילות מגוונות (גני ילדים, בית חולים, בית אבות). בנוסף, הורי ביה"ס מהווים חלק בלתי נפרד מהעשייה הבית ספרית והתרומה לקהילה.

מימד ארגוני

מימד ארגוני

ביה"ס חרט על דגלו את ניהול השיח וההקשבה כתרבות בי"ס ושם דגש על פעילויות ערכיות מגוונות. הצוות החינוכי מחנך לחשיבה עצמאית, יצירתיות, ביקורתיות וקבלת השונה תוך מתן דגש לטיפוח אקלים חינוכי מיטבי. תהליכי ההוראה והלמידה מתאפיינים בחדשנות פדגוגית ובאים לידי ביטוי בשילוב כלים טכנולוגיים ולמידה מחוץ לכותלי הכיתה. 

מימד הון אנושי

מימד הון אנושי

צוות ביה"ס נהנה מגיוון של מורים ותיקים לצד מורים צעירים. ביחד, הצוות מוביל למידה והוראה על פי צורכי התלמיד ובהתאמה לעוצמות הייחודיות של כל אחד ואחת מתלמידיו ותלמידותיו.

איים של חדשנות:

בביה"ס הוקם השנה, בשיתוף פעולה של עיריית נתניה והטכניון, חדר מח"ר (מתמטיקה, מחשבים ורובוטיקה).
 
התלמידים לומדים בחדר בקבוצות קטנות. הדגש בפעילות היא על רבוטיקה והנדסה, במהלכה עובדים התלמידים על דגמי רובוטים שונים.

 

פרטי התקשרות:

מנהל/ת:רחל שמואלי
טלפון:09-8350555
טלפונים נוספים:09-8650327
פקס:09-8350556
אתר אינטרנט:לחץ כאן
כתובת:חטיבת אלכסנדרוני 8 נתניה
פנה ישירות לביה"ס
1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 8.JPG 9.JPG 10.JPG 11.JPG 12.JPG RAN_4851.JPG RAN_4875.JPG