קמפוס דורה לאמנויות

דף הבית >  קמפוס דורה לאמנויות
ממלכתייסודי
 
 

שם הייחודיות:


אמנויות כמרחב לצמיחה, למידה, ביטוי עצמי ויצירת שייכות
שנת הקמה של בית ספר: 2014
מספר תלמידים תשע"ח:  276
 

הבטחה חינוכית:


"קמפוס דורה לאמנויות" מאפשר לתלמידיו להתנסות ולהתמחות במגמות לימוד מגוונות מתחומי האמנויות: אמנות פלסטית, תיאטרון, מוזיקה, קולנוע, מחול, אמנות חזותית ודיגיטלית. התפיסה החינוכית של "קמפוס דורה לאמנויות" רואה בכל ילד אדם יחיד ומיוחד שמביא איתו לעולם איכות חד פעמית. הצוות החינוכי חותר לאתר איכות זאת, להיות קשוב לייחודיות המסוימת, להאמין ביכולותיו של הילד ולצייד אותו בחוסן רגשי ובמלוא הביטחון במי שהוא ובאיכויותיו. בית הספר שואף לתת ולאפשר לכל ילד את המקום שלו באופן שיוכל לממש את מלוא הפוטנציאל ולהצמיח את עצמו. יחד עם זאת פועל הצוות החינוכי ליצירת סביבה המאפשרת תהליכים חברתיים ועושה שימוש באמנות כמדיום שמעורר אכפתיות ומעורבות.

מימד פדגוגי

מימד פדגוגי

יצירת חיבורים והקשרים בין שפת האמנות לבין תחומי הדעת השונים מאפשרים פדגוגיה של סקרנות ויצירתיות.
לימודים בשילוב אמנויות פותחים בפני הלומדים ערוצי תקשורת וקליטה מגוונים באמצעות שיח אחר, המאפשר ללומדים בעלי סוגי אינטליגנציה שונים, קליטה טובה וחוויה לימודית משמעותית.
האמנות היא הזדמנות ליצירת קשרים בין אופני הביטוי השונים: החושי, הרגשי והקוגניטיבי בעולמם של התלמידים. החוויה הרגשית שנוצרת בעקבות השימוש באמצעים אמנותיים בכל תחומי הדעת הנלמדים, תורמת לצמיחה במימד האישי, הבין אישי והמקצועי.

מימד קהילתי

מימד קהילתי

"קמפוס דורה לאמנויות" שוכן היום במתנ"ס שבשכונה ועובד בשיתוף פעולה מלא עם גורמי החינוך הלא פורמלי. עם הקמת מבנה הקבע יכלול הקמפוס מרחב גלריה קהילתי, אשר ישפר את המראה הפיזי של השכונה ויהווה מרכז אירועים ותערוכות שכונתי, שיפעל במהלך כל היום ועד שעות הערב. הקמפוס יפעל בשיתוף פעולה הדוק עם המתנ"ס הקהילתי הממוקם בשכונה ויפעיל סדנאות וחוגים למבוגרים ובני נוער.

מימד ארגוני

מימד ארגוני

ב"קמפוס דורה לאומנויות", רואים את התלמידים ואת חברי הצוות החינוכי כאינדיבידואלים ומאפשרים להם את התנאים לקיום בתוך קהילת בית הספר כפרטים תורמים שמביאים, כל אחד ואחת, לידי ביטוי את הכישורים והייחודיות האישיים. מערכת השעות כוללת , מלבד לימודי הליבה, לימודים מקצועיים במגוון תחומי אמנויות בהרכב של חצאי כיתות. הצוות החינוכי עובד בשיתוף פעולה על מנת לייצר לאורך שנת הלימודים חיבורים בין תחומי הדעת השונים ובכך לאפשר לתלמידים למידה חווייתית ומשמעותית.

מימד הון אנושי

מימד הון אנושי

פיתוח והעצמה של הצוות החינוכי. ליווי אקדמי של סגל מכללת סמינר הקיבוצים מאפשר פיתוח מרחב חינוכי של צוות לומד, פיתוח תכנית עבודה דינמית אינטרדיסיפלינרית, יוזמות ללימודי מבוגרים ובני נוער בחינוך בלתי פורמלי, פיתוח מודלים של הוראה ולמידה בשיטת PBL, פיתוח מודלים חדשניים להשפעה קהילתית ועוד.

איים של חדשנות:

"קמפוס דורה לאמנויות" הינו ביה"ס על-אזורי ובו לומדים תלמידים מכל רחבי העיר. התפיסה הפדגוגית של למידה במרחבי האמנויות השונים מבוססת על סובלנות, הקשבה ופתיחות לאחר.

פרטי התקשרות:

מנהל/ת: רותי ניסן
טלפון:09-7793542
פקס:09-7793546
אתר אינטרנט:לחץ כאן
כתובת:שמואל 1 א' נתניה
פנה ישירות לביה"ס
1.JPG 2.JPG 3.JPG 5.JPG 6.JPG 8.JPG 9.JPG 10.JPG 11.JPG 12.JPG 13.JPG RAN_5669.JPG RAN_5688.JPG RAN_5709.JPG