אהרון דוידי

דף הבית >  אהרון דוידי
ממלכתייסודי
 
 

שם הייחודיות:


" בית ספר גם בחוץ - אדם נוף וסביבה"
שנת הקמה של בית ספר: 2013
מספר תלמידים תשע"ט:  482
 

הבטחה חינוכית:


בבית הספר פועלת תכנית לימודים ייחודית "בית ספר גם בחוץ", במסגרתה מתרחשת הלמידה גם מחוץ לביה"ס בפארק אגם החורף השוכן בסמיכות לביה"ס. התלמידים פעילים בתהליך הלמידה תוך שימת דגש על רלוונטיות לעולם המושגים של הילד והתנסות רב חושית. התכנית מתמקדת בהקניית כל היבטי תכנית הלימודים באופן מעורר עניין, מהנה ובעל משמעות ובעיקר בהקניית מיומנויות חקר מדעי ומיומנויות חשיבה מסדר גבוה באמצעות למידת חקר מעשית באגם החורף. הלמידה בשלולית מבוססת פרוייקטים, במטרה לחקור את הסביבה ולקדם יוזמות למען הסביבה בבית הספר ומחוצה לו.

מימד פדגוגי

מימד פדגוגי

בית ספר שם דגש על למידה פעילה, חווייתית ומשמעותית בתוך העולם הממשי הסובב את התלמידים במרחבי ביה"ס ובשלולית החורף. מטרת הלמידה לזהות ולהביא לידי ביטוי את חוזקות הילד בדגש על ההתפתחות הקוגניטיבית, הרגשית, החברתית והערכית. הלמידה בבית הספר מלווה באמצעי לימוד טכנולוגיים וחדשניים בכל המקצועות. למידה מקוונת מתוקשבת, תוך מעורבות פעילה של התלמידים המעודדת מצוינות והישגים.

מימד קהילתי

מימד קהילתי

בית הספר שוכן בליבה של שכונת אגמים, שכונה חדשה המאופיינת בהווי קהילתי. צוות המורים מעודד ומקדם מעורבות הורים ושותפות ביוזמות שונות למען הילדים וקהילה. ביה"ס בשיתוף ההורים, שם דגש על קליטה ושילוב מיטבי של תלמידים רבים המצטרפים לשכונה מידי שנה.

מימד ארגוני

מימד ארגוני

בבית הספר נבנתה תשתית ארגונית והיערכות התומכת בייחודיות הבית ספרית ובעקרונות החינוכיים אותם בית הספר מעוניין לקדם. הדבר מתבטא בקיום סדירויות ארגוניות של הכשרת הצוות,  לווי והעמקת הידע בקידום ההוראה החוויות הפעילה, תוך עידוד עבודת צוות ולמידת עמיתים כתנאי הכרחי למימוש מיטבי של הייחודיות הבית ספרית.
מערכת השעות, הסדירויות הארגוניות, המשאבים, דפוסי התקשורת, בקרב - המורים , התלמידים וההורים נועדו להעצים ותמוך בייחודיות ובאופיו המיוחד של ביה"ס ולהשפיע על אקלים המקדם את התפתחותם ותחושת המיטביות של כל באי בית הספר.

מימד הון אנושי

מימד הון אנושי

בית הספר שם דגש על התפתחות מקצועית ואישית של המורים בזיקה לחדשנות פדגוגית, עבודת צוות, עבודה משותפת עם קהילת המחקר האקדמי, בסיועו של ד"ר צבי לירז, מתוך קידום הוראה רב תחומית והגברת ההנאה והסיפוק בהוראה.
בית הספר מעשיר את ארגז הכלים של המורה במתן מענה הוליסטי לתלמיד תוך התייחסות לתפקודי הלומד והיבטים פסיכופדגוגיים בתהליכי הלמידה במטרה לטייב את עבודת המורה, להעצימו ולסייע לו להיות מורה משמעותי ומורה דרך עבור התלמידים.

איים של חדשנות:

למידה חוץ בית ספרית בדגש על מתודת  pbl-למידה מבוססת פרויקטים. שילוב טכנולוגיה חדשנית בתהליכי הלמידה גם במרחבי אגם החורף.

פרטי התקשרות:

מנהל/ת:אלונה שלום
טלפון:09-7664413
פקס:09-7664413
אתר אינטרנט:לחץ כאן
כתובת:שמורת נחל שניר 3 נתניה
פנה ישירות לביה"ס
1.jpg 3.JPG 11.JPG